reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 15 września 2017

Mały 8-bitowy MCU o większej elastyczności

Nowe niewielkie mikrokontrolery od ST mają cechować się elastycznością w zastosowaniu, pozwalając w przyjemny sposób stworzyć proste, małe i tanie aplikacje przemysłowe i konsumenckie.
Nowy mikrokontroler (MCU) 8-bitowy od STMicroelectronics zaprojektowany został z myślą o tanich, prostszych aplikacjach. Oznaczony został symbolem STM8S001. Zapewniać ma dużą elastyczność przy tworzeniu aplikacji, nawet tych niewielkich, dzięki małym gabarytom.

Mikrokontroler ma umożliwiać obsługę interfejsów UART, I2C i SPI. Znajdziemy tu też obsługę jednoprzewodowego interfejsu SWIM, dla programowania i debugowania. Pracować może z częstotliwością od 128 kHz do 16 MHz.

Nie zabrakło tu też wbudowanych timerów 8 i 16-bitowych. Miłym dodatkiem jest wbudowany przetwornik 10-bitowy, z trzema kanałami. Do dyspozycji projektantów oddano 8 kB pamięci Flash, 1 kB RAM i 128 B pamięci EEPROM.

Układ oparto na rdzeniu STM8, co zapewnić ma stosunkowo dobrą wydajność. Przeznaczeniem mają być urządzenia przemysłowe, takie jak sensory smart, obsługa oświetlenia, a także urządzenia konsumenckie, takie jak zabawki, elektronika podręczna, peryferie PC, ładowarki, itd.

Oczywiście, niemal każde z wyprowadzeń można wykorzystać jako port GPIO (pięć). Całość udało się zapakować w niewielką obudowę SO-8.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1