reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 15 września 2017

Ultramały odbiornik GNSS dla urządzeń mobilnych

Nowy scalony odbiornik GNSS od u-blox cechuje się małymi wymiarami i sporymi możliwościami. Jest bardzo czuły i obsługiwać może wiele systemów, do tego zużywa bardzo mało energii.
Firma u-blox zaprezentowała swój najnowszy układ klasy SiP, oznaczony jako ZOE-M8B. Jest to ultramały odbiornik GNSS, przeznaczony do niewielkich aplikacji mobilnych, takich jak urządzenia noszone.

ZOE-M8B ma łączyć w sobie świetne parametry wydajnościowe z niewielkimi gabarytami oraz ultraniskim zużyciem energii. Jak zapewnia producent, układ wymaga średnio zaledwie 25 mW w większości wypadków i typowym otoczeniu (wliczając w to te zurbanizowane).

Wbudowany specjalny tryb Super-E umożliwia automatyczne korygowanie zużywanej energii, zależnie od warunków w jakich pracuje urządzenie i sam układ, dostosowując się do zmieniającego się otoczenia. Zużycie energii ma być nawet 3-krotnie mniejsze niż we wcześniejszych konstrukcjach tego producenta, a sam układ ma być o 50% mniejszy.

Udało się go zamknąć w obudowie o wymiarach 4.5 na 4.5 mm. Dobrze obsłuży anteny aktywne, a także zewnętrzne pasywne, dzięki wbudowanym układom SAW oraz LNA. Zasilany może być napięciem około 1.8 V.

Obsługiwać ma: GPS, QZSS, GLONASS, Galileo, BeiDou. Komunikować się może za pomocą interfejsów: UART, USB, SPI i DD (kompatybilny z I2C) oraz SQI (dla podłączenia zewnętrznej pamięci Flash). Czułość sięgać może nawet -167 dBm przy śledzeniu w trybie ciągłym.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2018 13:08 V11.10.14-1