reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 12 września 2017

Scalak do obsługi różnych standardów sieci LPWAN

Dzięki nowemu modułowi od Lapis, łatwo będziemy mogli skorzystać z dobrodziejstw technologii LPWAN w swoich aplikacjach IoT, wykorzystując standardy Sigfox i IEEE 802.15.4K.
Firma Lapis Semiconductor zaprezentowała swój nowy scalak oznaczony symbolem ML7404. Ma to być odpowiedź na rosnące potrzeby aplikacji IoT, które pragną korzystać z nowoczesnych technologii energooszczędnej komunikacji bezprzewodowej LPWAN. Mowa tu o standardach Sigfox lub IEEE 802.15.4.

Nowy układ od Lapis, ma stanowić odpowiedź na te zapotrzebowanie. Ma to być pierwszy taki układ, oferujący dwu-trybową funkcjonalność, obsługując oba wspomniane wyżej standardy. Oba bowiem zyskują coraz większość popularność w aplikacjach IoT.

Sigfox to standard technologii LPWAN, wykorzystujący nielicencjonowane pasma poniżej 1 GHz. Zyskuje sporą popularność na obszarach metropolitalnych już w ponad 30 krajach. IEEE 802.15.4K z kolei to forma komunikacji i niezwykłej odporności na zakłócenia, pozwalając tworzyć bardzo rozległe sieci, o większej ilości jednostek.

Znajdziemy tu nowoczesne rozwiązania, pozwalające na korzystanie z wielu udogodnień, jakie oferują oba standardy (np. stosy). W strukturze układu zaimplementowano większość niezbędnych komponentów (np. dedykowane transceivery), co pozwoli na sprawne zastosowanie układu w projektach aplikacji IoT.

Moc nadawcza wynosić ma około 17 dBm, czułość, w zależności od obsługiwanego standardu wynosić ma około -120 dBm, przy 200 kbps. Przy nadawaniu zużywa około 34 mA (20 mW), by nadać sygnał na odległość nawet 10 km. Całość udało się zamknąć w obudowie WQFN o 32-wyprowadzeniach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1