reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 08 września 2017

Bardzo czuły sensor obrazu 4K dla kamer bezpieczeństwa

Nowe sensory obrazu od Renesas cechują się świetną czułością, pozwalając rejestrować czytelny obraz (o rozdzielczości 4K przy 60 FPS) w świetle księżyca. Na uwagę zasługuje też np. wbudowana funkcja HDR.
Firma Renesas Electronics zaprezentowała swój nowy układ sensora obrazu CMOS: RAA462113FYL. Jest to układ, który cechować się ma bardzo wysoką czułością, oferując obraz o wysokiej rozdzielczości 4K.

Sensor ten posiada matrycę o rozdzielczości 8.48 Mpx. Dzięki temu możliwe jest przechwytywanie obrazu video w rozdzielczości 4K (3840 na 2180 pikseli) z prędkością nawet 60 klatek na sekundę. Jak zapewnia producent, obraz pozostanie czytelny nawet w nocy, przy bardzo słabym oświetleniu (np. w świetle księżyca) lub przy dużym zbliżeniu.

Na uwagę zasługuje tu również przemyślana funkcja HDR (line-by-line HDR). Tryb ten umożliwia wystawienie informacji o obrazie oddzielnie, dla krótszej i dłuższej ekspozycji. Dzięki temu silnie kontrastowe sceny pozostaną wyraźne.

Na wyjściu otrzymamy sygnał SLVS (891 Mbps/linie), MIPI CSI-2. Zastosowaniem mają być głównie aplikacje przemysłowe, takie jak monitoring i kamery bezpieczeństwa. Producent zapewnia też o dużej trwałości sensora, a także o możliwości pracy z wieloma różnymi systemami wyostrzania (autofocus).

Sensor zamknięto w formie układu LGA o 144-wyprowadzeniach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1