reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 31 sierpnia 2017

Światła OLED w Mercedesie

Coraz częściej możemy się spotkać z tym, że to projektanci motoryzacyjni napędzają rozwój technologiczny. Teraz Mercedes pragnie zastosować lampy OLED w swoich najnowszych samochodach klasy S.

Firma Mercedes-Benz zapowiedziała, że podczas nadchodzących targów ‘Frankfurt Motor Show” będzie można zobaczyć ich nowe samochody, które będą wyposażone w niespotykane dotąd światła tylne. Będą one wykonane w całości w technologii OLED. Jednocześnie, Mercedes-Benz pokazało krótkie demo tego, co można będzie zobaczyć we wrześniu, podczas wspomnianych targów.
Widać tam, jak będą miały wyglądać wspomniane światła. Cała lampa będzie się składać z 33, niezależnie sterowanych paneli OLED. Dzięki temu będzie można zaprogramować pracę lampę w różny sposób, tworząc wiele efektów i prostych animacji. Zastosowanie OLED ma jeszcze jedną zaletę. Elementy świetlne są wykonane na giętkim podłożu, dzięki czemu można je łatwiej dostosować do zakrzywionej powierzchni, jednocześnie generując wyraźne światło, widoczne z wielu kierunków. Jak na razie wiadomo, że lampy te trafią póki co jedynie do modeli koncepcyjnych samochodów klasy S: coupe i kabrioletów.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 19 2020 16:22 V18.0.1-1