reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 sierpnia 2017

Sensory ultradźwiękowe o dużym zasięgu dla motoryzacji

Nowe układy sensoryczne mają pomóc w tworzeniu nowoczesnych rozwiązaniach pomiaru odległości, nie tylko dla motoryzacji. Charakteryzuje je wysoka elastyczność, i jak zapewnia producent, zapewniają dokładne odczyty odległości.
Firma Elmos przedstawiła swoje dwa nowe scalaki, oznaczone symbolami E524.08 i E524.09. Są to komponenty zaprojektowane z myślą o motoryzacyjnych systemach wspomagania parkowania. Mowa tu o sensorach ultradźwiękowych, pozwalających na skuteczny pomiar odległości.

Można je jednak z powodzeniem stosować w wielu innych aplikacjach, jak np. roboty przemysłowe, pomiar poziomu cieczy lub materiałów sypkich w silosach, itd. Posiadają one kwalifikację AEC-Q100, zapewniającą o wysokiej niezawodności.

Zaprojektowane zostały z myślą o pomiarach odległości na dużych dystansach, jednocześnie poprawiając dokładność pomiaru w zakresie od 10 do 600 cm. Jest to możliwe dzięki wbudowaniu takich funkcji jak: STC (modulacja wzmocnienia poprzez „Sensitivity Time Control”), ATG (Automatic Threshold Generation), NFTG (Near Field Threshold Generation) i algorytmu FPC. Na poprawę dokładności wpływa też funkcja detekcji echa (EPD).

Układy te mają także usprawnić proces opracowywania nowych rozwiązań. Większość funkcji związanych z pomiarem została zaimplementowana wewnątrz. Nie ma więc konieczności tworzenia specjalnego oprogramowania, do obsługi czujników.

Komponenty posiadać mają też wiele możliwości konfiguracyjnych, co wpływać ma na ich elastyczność w wielu zastosowaniach i rozwiązaniach. Nie zabrakło tu również funkcji diagnostycznych, w tym monitorów napięciowych, temperatury, błędów pomiarowych, itd.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2