reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 17 sierpnia 2017

Programowalny przełącznik USB-C

Nowy przełącznik USB-C (3.2) to nowoczesne podejście do USB, oferując wsparcie najnowszych funkcji, jakie oferować ma ten standard. Dzięki niemu operowanie portami USB ma być lepsze i wygodniejsze, podobnie jak tworzenie gotowych aplikacji, także motoryzacyjnych.
Firma Acroname zaprezentowała swój nowy układ, jakim jest 4-kanałowy, programowalny switch USB 3.2 z funkcją multiplexingu. Zoptymalizowany został do pracy z interfejsem USB typu C.

Przełącznik ten ma pozwalać projektantom i inżynierom na zdalne, programowalne podłączania i odłączanie portów, czyli urządzeń i operacji na nich wykonywanych. Oprócz zarządzania ich aktywnością, układ umożliwia monitorowanie prądu na każdym z portów, napięcia i sprawdzenie orientacji wtyczki.

Układ wspierać ma wiele najnowszych funkcji, jakie oferować ma standard USB-C, w tym USB-PD („Power Delivery” - funkcja do zasilania bardziej wymagających urządzeń), czy też wsparcie dla alternatywnych trybów i interfejsów, jak np.: DisplayPort, HDMI, protokoły motoryzacyjne (wspierane przez Androida), a nawet Apple CarPlay.

Dzięki niemu, projektanci aplikacji będą mogli lepiej testować gotowe rozwiązania i zyskają większą kontrolę nad obsługą interfejsu. Jest to układ dwukierunkowy, tzn może pracować w konfiguracji 1:4 oraz 4:1. Znajdziemy tu też takie funkcje, jak podtrzymanie ładowania.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1