reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 17 sierpnia 2017

Praktyczny moduł NB-IoT

Nowy moduł NB-IoT od SIMCom Wireless Solutions wspiera najnowsze technologie komunikacji bezprzewodowej, zapewniając dobrą komunikację także w trudniejszych warunkach, oferując bardzo niskie zużycie energii.

NarrowBand IoT to technologia komunikacji bezprzewodowej, zaprojektowana z myślą o internecie rzeczy, wykorzystująca wąskie pasma sieci komórkowych, zapewniając łączność bezprzewodową przy bardzo niskim zużyciu energii (sieci LPWAN - Low Power Wide Area Network). Technologia ta ma oferować spore możliwości w kwestii komunikacji na duże odległości. Prędkości nie są duże (do 1 Mbps przy LTE Cat 0 i do 10 Mbps przy LTE Cat 1), lecz pozwala na duże oszczędności w zużywanej energii. Dlatego też wielu producentów stara się rozwijać swoje układy i moduły, oferujące możliwość łatwego i sprawnego zaimplementowania jej do różnych aplikacji IoT. Tym bardziej, że sieci tego typu są już w użyciu w niektórych rejonach (np. w Chinach i Europie za pośrednictwem DT i Vodafone). Swój moduł niedawno przedstawiła także firma SIMCom Wireless Solutions Co Ltd. Mowa tu o module oznaczonym symbolem SIM7000E. Jest to układ stworzony z myślą o IoT i technologii NB-IoT. Wspierać ma trzy standardy komunikacji GSM:
  • NB-IoT,
  • CatM1(eMTC),
  • 2G(EDGE).
Układ oferuje możliwość pracy w trzech częstotliwościach: 1800/900/800 MHz (B3, B8 i B20). Dzięki wsparciu komend AT, moduł zachowuje kompatybilność z wcześniejszymi modułami (SIM900 i SIM800F) i technologiami 2G. Moduł zapewniać ma dobry zasięg, nawet w trudnych warunkach terenowych (+20 dB) i wysoką elastyczność. Ma być też niedrogi zużywać bardzo małe ilości energii. Oferowany jest w formie układu typu LCC. Z układami sąsiednimi komunikować się może za pośrednictwem popularnych interfejsów przewodowych, takich jak: USB, UART, I2C, itd. Znajdziemy tu też wsparcie dla ADC i portów GPIO. Znajdziemy w nim także dodatkowe funkcje, takie jak: obsługa TCP/IP, FTP, SMS, E-mail, VoLTE, FOTA, itd.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 08 2020 10:37 V18.4.45-1