reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Qualcomm Technologie | 16 sierpnia 2017

Jeszcze bardziej zaawansowane procesory obrazu w smartfonach

Qualcomm uchylił rąbka tajemnicy na temat nowych procesorów przetwarzających obraz (ISP), które zagoszczą w kolejnych modelach Snapdragona i zostały dostosowane do współpracy z Androidem.
Nowa generacja procesorów obrazu obecnych w Snapdragonach ma zyskać możliwość rozpoznawania głębi na wykonanych zdjęciach. Funkcję tę wykorzystać będzie można m.in. w zabezpieczeniach biometrycznych, które staną się dzięki niej o wiele trudniejsze do złamania.Do wspomnianych zmian oczywiście można dodać poprawę jakości obrazu względem poprzednika, a także wprowadzenie wsparcia dla kilku nowych modułów aparatów i funkcji czujnikowych.

Program Spectra został uruchomiony wraz z wprowadzeniem procesora Snapdragon 835, a jego celem jest udostępnianie producentom wstępnie złożonych i skonfigurowanych modułów aparatów i procesorów obrazu, żeby przyspieszyć czas wdrażania nowych rozwiązań. W ramach programu Qualcomm wypuścił także układy umożliwiające skanowanie siatkówki oka, a także pasywne i aktywne rozpoznawanie głębii.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2