reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 01 sierpnia 2017

ADC do precyzyjnych zadań, z cyfrową filtracją

Nowy ADC SAR od Linear Technology jest przetwornikiem 24-bitowym, który dzięki filtracji cyfrowej jest układem wysoce precyzyjnym, dla wymagających aplikacji.

LTC2512-24 jest niskoszumnym, wysoce wydajnym i energooszczędnym przetwornikiem ADC (SAR), 24-bitowym, od Linear Technology. Jest to komponent w którym znajdziemy dodatkowo wbudowany, konfigurowalny filtr cyfrowy. Układ może być zasilany pojedynczym napięciem 2.5 V. Napięcie referencyjne z kolei może przyjąć wartości od 2.5 do około 5 V. Wejście jest w pełni różnicowe, akceptujące na wejściu napięcia do wartości Vref. Przetwornik ten ma także oferować na wyjściu jednocześnie dwa formaty danych wyjściowych:
  • format 24-bitowy, po filtracji cyfrowej o wysokiej precyzji i niskim zaszumieniu,
  • format 22-bitowy, bez opóźnień.
Wbudowany filtr cyfrowy ma za zadanie redukować poziom zaszumienia i pracować jako filtr dolnoprzepustowy. Ma także wpływać na częstotliwość próbkowania z rdzenia ADC SAR, oferując na wyjściu przefiltrowane, bardzo dokładne dane w formacie 24-bitowym. W formacie 22-bitowym ścieżka pomija filtr. 14-bitów reprezentuje wartości wprost z wejść różnicowych, zaś pozostałe 8 odnosi się do trybu „common-mode”. Tryb ten ma uprościć proces tworzenia aplikacji, dla mniej wymagających rozwiązań. Zakres dynamiczny sięgać ma 108 dB przy próbkowaniu 400 ksps, zaś przy 50 ksps, zakres ten może wzrosnąć do nawet 117 dB. Zastosowaniem tego przetwornika mają być bardzo czułe urządzenia, jak np. sejsmografy, systemy testowania zautomatyzowanego (ATE) i inne wysoce precyzyjne instrumenty pomiarowe. Przetwornik zamknięto w obudowie DFN o wymiarach 7 na 4 mm.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2020 11:11 V15.3.0-2