reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 21 lipca 2017

Wysoce wydajny i skalowalny przełącznik Ethernet ‘out-of-box’

Nowy układ Mellanox Technologies jest scalonym przełącznikiem Ethernet, na który warto zwrócić uwagę. Nie zgubimy pakietów, a dane przesyłane mogą być w standardzie 400 GbE. Maksymalnie obsługiwać może 128 portów.

Mellanox Technologies zaprezentowało swoje nowe układy Spectrum-2. Ma to być najlepszy pod względem skalowalności przełącznik (Open) Ethernet, dostępny na rynku, jak zapewnia producent. Zaprojektowany właśnie z myślą o skalowalności, a także by pomóc w redukcji kosztów operacyjnych, dzięki świetnej wydajności energetycznej. Komponent ten jest w stanie dostarczyć dużej przepustowości, w zależności od ilości obsługiwanych portów. Gdy obsługiwanych ma być 16 portów możliwa jest praca w standardzie 400 GbE. Im więcej portów, tym ten standard się obniża. Prezentuje się to następująco:
  • 16 portów – 400 GeE,
  • 32 porty – 200 GbE,
  • 64 porty – 100 GbE,
  • 128 obsługiwanych portów – 50 i 25 GbE.
Komponent miałby znaleźć zastosowanie w takich aplikacjach, jak ‘data center’. Oferuje dużą elastyczność i „gęstość portów”. W przełączniku tym znajdziemy kompletny zestaw protokołów sieciowych. Projektanci gotowych rozwiązań otrzymują przełącznik scalony, o bogatej funkcjonalności, niemalże przygotowany do pracy od razu (‘out-of-box’). Jak zapewnia producent, jego nowy przełącznik zapewniać ma nawet 10-krotnie lepszą skalowalność, niż produkty konkurencyjne, a także 1.3-raza lepszą wydajność energetyczną. Ma to być też pierwszy taki przełącznik, 400 GbE i 200 GbE, który dodatkowo oferuje routing adaptacyjny i balans obciążenia, jednocześnie gwarantują wysoką wydajność portową i to, że żadne pakiety się nie zagubią („Zero Packet Loss”). Opóźnienie nie powinno przekroczyć 300 ns, co ma być wartością 1.4-raza lepszą, niż w układach konkurencyjnych.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 03 2020 19:13 V18.8.0-1