reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 14 lipca 2017

Najmocniejsze, miniaturowe diody LED UV

Bardzo wydajne diody UV zaprezentowała firma Dowa Electronics Materials. Komponenty te mają bardzo małą powierzchnię 1 mm2, a mimo to są w stanie dostarczyć stosunkowo dużą moc świetlną.
Firma Dowa Electronics Materials opracowała nowe diody LED generujące światło ultrafioletowe. Jak zapewnia producent, komponenty są w stanie wygenerować najwięcej mocy wyjściowej, spośród wszystkich diod LED w tej klasie.

Moc diod wynosić ma 75 mW. Długość fali generowanego światła to około 280 nm. Warto wspomnieć, że sam komponent jest bardzo mały. Jego wymiary to zaledwie 1 na 1 mm.

Wysoką wydajność udało się osiągnąć poprzez połączenie materiałów z azotku aluminium wysokiej jakości i unikalnej technologii wzrostu kryształów. Zastosowaniem mają być rozmaite aplikacje, pośród których znajdują się także moduły CoB. Co ciekawe, producent udostępnia swoje komponenty zarówno w formie SMD, jak również w konwencjonalnej obudowie TO.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2