reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Tmall Rozbiórki | 13 lipca 2017

Kolejny inteligentny głośnik na rynku, tym razem od Alibaby

Amazon Echo, Google Home i Apple HomePod mają nowego konkurenta – Tmall Genie od chińskiego giganta Alibaba wkrótce ujrzy światło dzienne.
Firmy Alibaba nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – gigant świata e-commerce, właściciel serwisów AliExpres i Tmall ogłosił właśnie zamiary wprowadzenia autorskiego inteligentego głośnika. Do tej pory rynek tego typu urządzeń zdominowany był przez Amazon i Google, a niedawno do tego zestawienia dołączyło również Apple.
Tmall Genie, bo tak nazywa się urządzenie, wyposażony został w czterordzeniowy procesor MediaTek MT8516, taktowany zegarem 1,3 GHz.
© Tmall

Układ zawierać ma oczywiście wsparcie dla asystenta głosowego – AliGenie, który pozwalać ma użytkownikom na wydawanie licznych komend głosowych. Wśród aplikacji wspieranych przez system znajdują się m.in. słuchanie muzyki, ustawianie przypomnień, rezerwacja biletów oraz oczywiście zakupy online – m.in. w serwisie Tmall, od którego nazwę ‘pożycza’ głośnik. Wśród jego Możliwości nie zabraknie również przedstawiania informacji o pogodzie, zamawiania taksówek, a także rozpoznawania poszczególnych użytkowników (producent mówi o maksymalnie 6 unikalnych osobach, które asystent będzie w stanie rozróżnić).

Dodatkowo pod obudową urządzenia znajdzie się także zestaw głośników w układzie TDM (Time Division Multiplexing) oraz 8-kanałowy układ mikrofonów z 2-kanałowym cyfrowym interfejsem mikrofonu PDM (Pulse Density Modulation).

Obudowa urządzenia ma cylindryczny kształt, a jej wymiary to 12,8 cm wysokości oraz 8,2 cm średnicy.

Data wprowadzenia Tmall Genie na rynek chiński planowana jest na 8 sierpnia tego roku. Zadziwiająca może okazać się cena urządzenia, zwłaszcza w stosunku do produktów konkurencji, bowiem za inteligentny głośnik użytkownikom przyjdzie zapłacić raptem 499 Yuanów, czyli niewiele ponad 70 dolarów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1