reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 17 maja 2017

Kontroler silników krokowy, który nie wymaga rezystorów pomiarowych

Nowy kontroler Toshiby wykorzystuje nowe technologie, dzięki której sterowanie silnikiem krokowym będzie efektywniejsze i płynniejsze. Zastosowana technologia ACDS pozwala na zrezygnowanie z rezystorów pomiarowych, co znacznie uprości aplikację.
Firma Toshiba Electronics Europe rozpoczęła rozdawanie próbek swojego najnowszego kontrolera silników krokowych, mogące pracować z napięciem 40 V i z prądem o natężeniu 3.5 A. Oznaczony został symbolem TB67S508FTG. Wykorzystano w nim nową technologię.

Technologia ta to „Advanced Current Detection System” (ACDS), czyli zaawansowany system pomiaru natężenia prądu. Dzięki niemu możliwe jest całkowite zrezygnowanie ze stosowania zewnętrznych rezystorów pomiarowych. Pozwoli to na znaczne uproszczenie aplikacji i zredukowanie jej kosztów (nawet o 66% jak podaje producent).

Korzyści z tej technologii są także dalej idące. Zwiększy się bowiem dokładność. Rezystory bowiem obarczają układ pomiarowy sporym błędem, sięgającym nawet 5%. Dodatkowo, wbudowane DMOS wspomagać mają osiąganie wysokiej wydajności, w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań.

W układzie zawarto także specjalny tryb ADMD, dzięki któremu kontrola nad przepływem prądu będzie dokładniejsza i płynniejsza, co z kolei owocować ma płynniejszym i spokojniejszą pracą silnika krokowego. Całość udało się zamknąć QFN36 o wymiarach 5 na 5 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-2