reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Qualcomm Komponenty | 16 maja 2017

Nowy QuickCharge od Qualcomma na horyzoncie

Nowa technologia szybkiego ładowania od Qualcomm zapewni bardzo szybkie i bezpieczne naładowanie smartfona i nie tylko. 5 minut ładowania, zapewnić ma pracę urządzenia nawet do 5 godzin.
Firma Qualcomm zapowiedziała, że niebawem zakończy pracę nad czwartą generacją swojej technologii szybkiego ładowania: QuickCharge. Technologia ta ma swoje początki w 2013 roku. Pozwala ona na naładowanie urządzenia, częściowo, w bardzo krótkim czasie, bez szkody dla akumulatora.

Jak podaje Qualcomm, dzięki QuickCharge 4.0 możliwe będzie naładowanie akumulatora do połowy jego pojemności (od 0 do 50%) w niecałe 15 min. W stosunku do poprzedniej generacji tej technologii, udało się poprawić efektywność o 20%.

Jak podaje producent, dzięki tej technologii, 5 minut ładowania smartfona pozwoli na jego pracę nawet do 5 godzin. QuickCharge nie będzie mogło być jednak wykorzystywane w każdym urządzeniu. Konieczne będzie posiadanie urządzenia, które będzie kompatybilne z tą technologią.

Mowa tu o wewnętrznej budowie układu ładowania. Technologia ta wykorzystuje mocne i nowoczesne mikrokontrolery, które zadbają o bezpieczne dostarczenie odpowiedniej ilości energii do ogniw akumulatora. Aby wykorzystać tą technologie konieczne będzie też posiadanie stosownego, dedykowanego zasilacza (ładowarki). Lista kompatybilnych urządzeń z QuickCharge 4.0 nie została jeszcze podana.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 09:32 V9.5.1-2