reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Qualcomm Komponenty | 10 maja 2017

Nowe Snapdragony z segmentu średniego – specyfikacje

Nowe Snapdragony mają wprowadzić powiew świeżości w segmencie urządzeń ze średniej półki cenowej. Znajdziemy tu kilka ciekawych, nowoczesnych funkcji, znanych z droższych modeli.
Firma Qualcomm oficjalnie zapowiedziała dwa nowe procesory, które należeć mają do segmentu średniego: Snapdragon 630 i 660. Jedną z nowości, jakie pojawią się w tych układach mają być modemy LTE: Snapdragon X12. Warto wspomnieć, że do tej pory, w układach z rodziny 600 nie stosowano tego typu rozwiązań. Nowe procesory będą więc pierwszymi.

Komponenty te mają znaleźć zastosowanie w urządzeniach ze średniej półki cenowej. A to oznacza, że w urządzeniach w tym segmencie będzie można się cieszyć funkcjonalnością, znaną z droższych modeli. Moduł zapewniać ma prędkość pobierania na poziomie 600 Mb/s, a wysyłania około 150 Mb/s.

Do nowości zaliczyć można też wbudowanie 14-bitowej jednostki Spectra 160. Dzięki niej usprawnieniu ulegnie moduł aparatu i robienia zdjęć. Jednostka ta odpowiada bowiem za wykonywanie płynnego zoom’u, szybki i sprawny autofocus, a także poprawić ma wyrazistość zdjęć i nasycenie barw.

W obu układach znaleźć będziemy mogli także moduły odpowiedzialne za obsługę Bluetooth 5.0 oraz WiFi (w standardzie 802.11ac). Do tego, w układach zaimplementowany moduły wspierające funkcję szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 4.

Snapdragon 660 zbudowany ma być w oparciu o osiem rdzeni Kryo 260 (taktowanie 2.2 GHz), wspieranych przez GPU Adreno 512. Obsługiwać mają pamięci LPDDR4 (1866 MHz) do 8 GB. Dodatkowym wsparciem ma być wbudowany DSP Hexagon 680.

Snapdragon 630 wykorzystywać ma osiem rdzeni Cortex-A53 (2.2 GHz) przy wsparciu GPU Adreno 508. Obsługiwać mają pamięci LPDDR4 (1333 MHz), również do 8 GB. Wykorzystaną jednostką DSP ma być tutaj Hexagon 642.

Obie jednostki mogą wspierać aparaty o rozdzielczościach do 24 Mpx (tył) i 16 Mpx (przód). Oba wyprodukowane mają być w procesie technologicznym 14 nm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 09:32 V9.5.1-1