reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pexels Pixabay Technologie | 25 kwietnia 2017

Rozwojowa iplatforma Renesas dla systemów automotive

Firma Renesas ogłosiła wprowadzenie nowej platformy, dzięki której budowanie systemów sterowania pojazdami, czy też ADAS, będzie skuteczniejsze.

Firma Renesas Electronics Corporation wypuściła swoją nową platformę, na którą składają się własne rozwiązania związane z systemem autonomicznej jazdy oraz ADAS. W ramach tej niezwykłej platformy, firma wypuściła swój wysoce wydajny i mocny układ typu SoC: R-Car V3M. Jest to układ mający realizować funkcję rozpoznawania obrazów. Zoptymalizowany został do pracy z nowoczesnymi kamerami (typu ‘smart’), zarówno tymi głównymi, jak i tymi pomocniczymi, realizującymi funkcje monitorowania otoczenia wokół pojazdu. Bardzo dobrze współpracować ma także z sensorami typu LIDAR. Układ R-Car V3M spełniać ma wymogi bezpieczeństwa (w tym ISO 26262), stawiane komponentom motoryzacyjnym. Posiadać ma wbudowany procesor przetwarzania obrazów (ISP), co pozwoli na uproszczenie tworzonych aplikacji, zmniejszyć koszt, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej wydajności. Zaimplementowane technologie mają zapewniać wysoką wydajność w rozpoznawaniu obrazów, przy zapewnieniu bezpieczeństwa pracy i jego niezawodności. Dzięki tym rozwiązaniom, możliwe będzie precyzyjne wykrywanie znaków, linii, świateł, pieszych i innych pojazdów. Nie straszne im mają być też trudne warunki pracy, takie jak silne światło, padające na soczewkę kamery. Wracając jednak do samej platformy. Ochrzczona została nazwą ‘Renesas autonomy platform”. Ma umożliwiać sprawne tworzenie wysoce efektywnych systemów wizyjnych, dzięki któremu układy sterujące pojazdem będą w stanie z wysoką precyzją rozpoznawać otoczenie. To jeden z kluczowych czynników, podczas projektowania nowoczesnych systemów, pozwalających na samodzielne poruszanie się samochodów i innych pojazdów w zróżnicowanym i zmiennym środowisku, jakie są drogi publiczne i nie tylko. Równie ważnym parametrem jest zapewnienie stabilności i pewności działania. Producent platformy deklaruje, że ich rozwiązania są wysoce niezawodne. Firma jednocześnie stawia na swobodę. Platforma ta jest rozwiązaniem otwartym, a zarazem bezpiecznym i innowacyjnym. Warto wspomnieć, że firma Renesas jest jedyną firmą, która dostarcza komponenty motoryzacyjne w tak szerokim zakresie, umożliwiając budowę całych systemów z wykorzystaniem ich produktów, od sensorów, po rozwiązania komunikacji w chmurze. Renesas już zapowiedziało, że w niedługim czasie, w ramach tej platformy, pojawią się nowe komponenty, dające jeszcze więcej możliwości projektantom. Będą to zarówno procesory, jak i układy SoC. Pośród zalet platformy, przedstawianych przez Renesas, wymienić można:
  • Bezpieczną i bogatą linia komponentów. Projektanci będą mogli wybrać te, dostosowane do potrzeb danego projektu, od tych najbardziej wydajnych, po te które zoptymalizowane zostały do pracy w taki sposób, by zużywały jak najmniej energii. Dzięki temu, a także wsparciu firmy Renesas, tworzenie rozwiązań będzie bardzo sprawne.
  • Innowacyjne jednostki wspomagające. Mowa tu o gotowych układach, jak również sprzętowych rdzeniach IP, dzięki którym wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych algorytmów będzie bardzo sprawne.
  • Bezpieczeństwo. Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa swoich rozwiązań dla systemów ADAS lub systemów sterowania autonomicznego, firma Renesas oferuje komponenty wspierające kilka poziomów ASIL. Wszystko po to by spełnić rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa, stawiane wspomnianym systemom motoryzacyjnym. Wśród tej grupy można wyróżnić komponenty wspierające ASIL-C – wspomniany R-Car V3M, ASIL-B – R-Car M3 i H3, ASIL-D – MCU serii RH850/P1X.
  • Otwartość platformy na rozwój. Wraz z 195 dostawcami rozwiązań technologicznych w ramach tej platformy, firma Renesas oferuje nieustanny rozwój tej platformy. Dzięki temu chętnie mogą coś wnieść swojego do platformy, skorzystać z niej wykorzystując rozwiązania firmy Renesas, bądź skorzystać z rozwiązań partnerów firmy, których rozwiązania współgrają z tą platformą. Tak stworzony ekosystem ma zapewniać dużą elastyczność.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 05 2020 00:04 V18.8.2-2