reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 12 kwietnia 2017

Mocniejsze o 30% LED’y dla latarek i nie tylko

Nowe komponenty Plessey oferować mają nawet o 30% więcej światła, a jednocześnie zapewniać świetne parametry termiczne, w tym bardzo niską rezystancję termiczną, co ma być szczególnie istotne dla aplikacji przenośnych.
Firma Plessey Semiconductors wprowadza na rynek swoje nowe rozwiązanie LED, oznaczone symbolem PLW7070. Jest to układ LED, w formie pojedynczego scalaka przypominający typową diodę LED, zaprojektowany z myślą o urządzeniach przenośnych.

Pracować ma ze stosunkowo wysokimi napięciami, takimi jak 12 lub 24 V. Pobór prądu, w zależności od modelu i jego mocy, wahać się ma od 350 do 3 A. Przekładać się to ma na moc od 1 do 15 W, jak podaje producent. Dostępne mają być w szerokiej gamie CCT (temperatury barwowej) i CRI.

Komponenty zbudowano tak, by dostarczały o 30% więcej światła, a jednocześnie zapewniały świetną wydajność termiczną. Rezystancja termiczna jest bardzo niska i wynosić ma zaledwie 2 K/W. Maksymalna temperatura złącza może wynieść 135 stopni Celsjusza. Ma to dać większe możliwości w gospodarce termicznej, a także zapewniać wysoką niezawodność, przy dostarczaniu mocnego światła.

PLW7070 wykorzystywać ma wielozłączową technologię GaN-na-Krzemie. To również przyczynia się do osiągania tak dobrych parametrów. Obudowa ceramiczna została wzbogacona azotkiem aluminium. Wbudowana soczewka umożliwia generowanie światła o kącie świecenia 120 stopni.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-2