reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 05 kwietnia 2017

Malutka fotodioda PIN

Nowe fotodiody od Vishay odnajdą się w wielu aplikacjach, od medycznych po motoryzacyjne, mogąc skutecznie wykrywać światło widzialne (czerwone i zielone) oraz podczerwone, z większą niż wcześniej czułością.
Firma Vishay Intertechnology zaprezentowała superszybką fotodiodę PIN z poprawioną czułością w zakresie światła widzialnego. Komponent oznaczono symbolem VEMD5080X01. Cechować się ma również szybką pracą, a także niską pojemnością.

Jest to niewielki komponent, który dostępny ma być w obudowie SMD o wymiarach 5 na 4 mm, oraz o wysokości tylko 0.9 mm. Dzięki tak niewielkim gabarytom znaleźć może swoje miejsce w różnych aplikacjach w urządzeniach przenośnych i noszonych. Dzięki swoim świetnym parametrom pracy może też być wykorzystany w aplikacjach medycznych, przemysłowych oraz motoryzacyjnych.

Dioda ta posiadać ma kwalifikację AEC-Q101 co potwierdza jej wysoką niezawodność, także podczas pracy w temperaturach z zakresu od -40 do 110 stopni Celsjusza. Najwyższa czułość pomiarowa występuje dla długości fali około 950 nm.

Jest w stanie wykonywać pomiary z zakresu od 350 do 1100 nm, co pozwala na wykrywanie światła widzialnego oraz podczerwonego. Dobrze też sprawdza się przy współpracy z diodami LED emitującymi światło zielone (np. VLMTG1400, również od Vishay). W stosunku do poprzednich generacji fotodiod tego producenta, czułość dla przy wykrywaniu tego światła wzrosła o 30%.

Dzięki temu nada się do pracy w aplikacjach pomiaru tętna, w urządzeniach fitness lub smartwatch. Równie skutecznie komponent ten odnajdzie się w aplikacjach związanych z wykrywaniem dymu i kurzu, w kombinacji z odpowiednimi diodami emitującymi światło czerwone.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2