reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 03 kwietnia 2017

Nowe LED IR wspomogą odczytywanie tablic

Nowe diody LED od Osram mają wspomóc systemy wizyjne, wykorzystujące kamery, w efektywniejszym odczytywaniu tablic. Specjalnie dobrana długość fali pozwoli poprawić kontrast.
Firma Osram Opto Semiconductors rozszerza swoją ofertę podczerwonych diod LED o komponenty, które emitować mają światło podczerwone o długości fali 810 nm. Mają to być diody LED stworzone z myślą o systemach wizyjnych, których zadaniem jest odczytywanie tablic rejestracyjnych.

Zastosowanie takiego światła, o takiej ustalonej długości fali, pozwala na poprawienie kontrastu, a tym samym sprawniejsze odczytywanie tablic przez kamery. Jak podaje producent, sensory obrazu w wielu kamerach mają najwyższą czułość właśnie przy 810 nm.

Komponenty SFH 4703AS cechować się mają mocą optyczną około 1 W, co ma przekładać się na około 630 mW/sr, przy pracy z prądem o natężeniu 1 A. Światło emitowane jest w stożku o kącie 45 stopni.

Same diody, wraz z soczewkami mają stosunkowo niewielkie wymiary: 3.85 na 3.85 i 2.3 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 17 2018 15:35 V10.9.3-2