reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 20 marca 2017

Moduł WiFi dla IoT i M2M, ze wsparciem dla chmur

Nowy moduł WiFi od STMicroelectronics jest niewielki, lecz ma spore możliwości. Bezpiecznie wspiera wiele nowoczesnych protokołów, umożliwiając sprawne połączenie się z rozwiązaniami chmurowymi i urządzeniami mobilnymi.
Firma STMicroelectronics wprowadziła swój nowy moduł do komunikacji bezprzewodowej z wykorzystaniem sieci WiFi: SPWF04. Jest on niewielki, lecz posiada wiele funkcji wspierających efektywną i bezpieczną pracę z siecią WiFi.

Układ oparty jest na mikrokontrolerze STM32 zbudowanym na ARM Cortex-M4. Posiadać ma wiele portów GPIO, a także 2 MB pamięci Flash i 256 kB RAM. Znajdziemy tu też sprzętowy silnik kryptograficzny, a także interfejs SPI dla sprawnego przesyłania danych. Komunikacja z hostem może odbywać się także poprzez UART z wykorzystaniem komend AT.

Warto też zwrócić uwagę na specjalny silnik MicroPython, dzięki któremu tworzenie własnych rozwiązań będzie dużo przyjemniejsze i sprawniejsze, niż w innych podobnych konstrukcjach. Pozwoli to też na uruchomienie własnych aplikacji, mogących pracować w pełni samodzielnie.

Układ wspierać ma WPA2-Enterprise (zapewniające min. usprawnioną autoryzację), jak również WPS, zaawansowane protokoły HTTPS, TLS i OTA, dzięki czemu aktualizacje będzie można przeprowadzać wygodnie i sprawnie, z wykorzystaniem sieci WiFi. Wsparcie takich protokołów TCP/IP jak HTTP, HTTPS, MQTT, SMTP, czy WebSockets, pozwoli na proste i sprawne podłączanie się do rozwiązań chmurowych i urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety.

Możliwości modułu jednak na tym się nie kończą. Całość udało się zamknąć w obudowie o rozmiarach niecałych 27 mm na 15.2 mm na 2.35 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2