reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 15 marca 2017

Bluetooth 5 od Qualcomm, ze wsparciem innych standardów

Nowe scalaki od Qualcomm przeznaczone są do aplikacji, w których wykorzystywać się będzie Bluetooth 5, a także inne interfejsy jak WiFi, ZigBee, Thread. Mają to być jednostki efektywne oraz bezpieczne.
Firma Qualcomm wprowadza na rynek dwa nowe układy, obsługujące nowy standard komunikacji bezprzewodowej: Bluetooth 5, w wersji Low Energy. Scalaki te oznaczone zostały symbolami: QCA4020 oraz QCA4024.

Komponenty te są jednostkami wspierającymi nie tylko standard Bluetooth 5, ale także inne. Pierwszy z układów jest najbardziej rozbudowany. Oprócz wsparcia Bluetooth jest tu również możliwość pracy z sieciami WiFi (dwuzakresowe) oraz z interfejsami opartymi o technologię 802.15.4, w tym ZigBee oraz Thread. Drugi z nich posiada wsparcie dla Bluetooth 5 oraz obsługę sieci 802.15.4.

Obie jednostki oparte zostały na rdzeniach Cortex-M4 oraz Cortex-M0. Pierwszy z nich wykonywać ma zadania użytkownika, podczas gdy drugi odpowiedzialny jest za obsługę interfejsów bezprzewodowych. Znajdziemy tu również sprzętowe funkcje zabezpieczające, w tym: bezpieczny rozruch, szyfrowane przechowywanie danych, bezpieczny protokoły komunikacji bezprzewodowej, itd.

Próbki obu komponentów są już dostępne dla wybranych klientów. Na rynku w większych ilościach powinny pojawić się w drugiej połowie 2017.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1