reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 09 marca 2017

Wyświetlacze OLED i LED z interfejsem UART

Nowe wyświetlacze Lumex stworzono z myślą o ich bezproblemowym wykorzystaniu w wielu aplikacjach, gdzie nie wymaga się super grafiki. Są proste w wykorzystaniu (poradzi sobie z nimi nawet najprostszy MCU, szybkie i zużywają mało energii.
Firma Lumex wypuściła na rynek, za pośrednictwem dystrybutora Mouser Electronics, swoje nowe moduły wyświetlaczy LED i OLED, graficznych, oferujących niskie rozdzielczości i bardzo małe zużycie energii. Kierowane są do aplikacji, gdzie nie ma potrzeby wyświetlania złożonych informacji graficznych, a ważna jest niska energożerność.

Do pracy z tymi modułami nie potrzeba używać żadnych dodatkowych sterowników, bibliotek. Pozwala to na proste wykorzystanie tych wyświetlaczy w wielu aplikacjach. Do komunikacji z tymi modułami można posłużyć się interfejsem UART, obsługiwanym nawet przez najprostsze mikrokontrolery.

Odpowiada za to wbudowany w moduł dedykowany sterownik wyświetlacza. Co więcej, są one kompatybilne pomiędzy wyświetlaczami LED i OLED. Możliwości tego sterownika są spore i umożliwiają dużą swobodę w obsłudze wyświetlacza, jak zapewnia producent.

Komponenty należeć mają do linii ezDisplay. Są w stanie wyświetlać proste, jak również bardziej złożone informacje oraz proste animacje. Moduły OLED InfoVue oferować mają rozdzielczość 128 na 64 piksele. Są one tak zbudowane, że możliwa jest praca z kilkoma takimi modułami jednocześnie.

Jak zapewnia producent, moduły te cechuje szybka praca i bardzo dobra odpowiedź czasowa. Zapewniają też wyraźny obraz, nawet przy patrzeniu pod dużym kątem. Dzięki niskiemu zużyciu energii nadadzą się świetnie do urządzeń przenośnych.

Wyświetlacze LED to z kolei wyświetlacze matrycowe, składające się z wielu diod LED ułożonych w formie tablicy. Oferowana rozdzielczość sięgać ma 96 na 8 pikseli.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2