reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 07 marca 2017

Sensor ToF o większym zasięgu

Nowy sensor ToF z linii FlightSense to możliwość wykrywania nawet kilku obiektów jednocześnie w zakresie sięgającym do 4.5 m. Co więcej, o połowę skrócono czas pomiaru, który ma wykonywać się nie dłużej niż 5 ms.
Firma STMicrosystems zaprezentowała swój nowy sensor ToF („Time-of-Flight”), oznaczony jako VL53L1. Za jego pomocą będziemy mogli wykrywać nawet kilka obiektów dzięki wielomatrycowemu skanowaniu z wykorzystaniem technik laserowych, na odległość sięgającą 4.5 metra.

Należeć ma do linii FlightSense. W porównaniu do poprzednich układów tej serii, zasięg udało się podwoić. W strukturze tego sensora zawarto także większość elementów, niezbędnych do pracy czujnika, w tym soczewki.

Zawierać ma też nowe funkcje, tak jak detekcja wielu celów jednocześnie i programowanie skanowanie danej strefy. Nada się do wielu różnych zastosowań, w tym: robotyka, drony, IoT, sprzęt noszony, wykrywanie ludzi, itd.

Wbudowany układ VCSEL pracuje w paśmie 940 nm. Jest tu też dedykowany fotodetektor, a także jednostka przetwarzająca dane. Czas wykonania pomiaru jest bardzo mały i wynosić ma tylko 5 ms. Dzięki temu może skutecznie i szybko wspierać pracę, np. systemu autofokus w smartfonach.

Komunikować się ma za pomocą interfejsu I2C. Wymiary tego sensora wynosić mają 4.9 na 2.5 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-1