reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 06 marca 2017

Wyświetlacze z wieloma owadzimi soczewkami

Innowacyjna powłoka, która imituje owadzie oczy sprawia, że ekran jest bardziej czytelny, nawet przy niekorzystnym świetle i niekorzystnym kącie patrzenia. Znikają wszelkie refleksy.
Firma andersDX przedstawiła swój nowy moduł wyświetlacza dotykowego, o przekątnej 7 cali, który cechować się ma niezwykłą powłoką, która znacząco poprawia odczytywanie obrazu, nawet przy silnym świetle otoczenia. Wyświetlacz oznaczono jako PCAP.

Specjalna powłoka przypominać ma oczy owadów, takich jak ćmy i muchy. Składa się ona z wielu malutkich (w skali mikro) soczewek, które imitują układ owadzich oczu. Zmniejszają one odbicia pomiędzy samym wyświetlaczem, a panelem dotykowym. Dzięki temu znacząco poprawia się obraz, a przynajmniej to, jak go postrzegamy.

Co ciekawe, po wyłączeniu takiego wyświetlacza, staje się on kompletnie czarny. Pozbawiony jest refleksów. Specjalna nanostruktura takich soczewek sprawia, że refleksy z całego zakresu spektrum światła widzialnego są znacząco zniwelowane. Pozwala to też na dużo swobodniejszy odczyt wskazań takiego wyświetlacza, nawet z bardzo szerokich kątów.

Obecnie stworzono wyświetlacz o przekątnej 7 cali, lecz producent zapowiedział już, że wkrótce pojawi się także wersja o przekątnej 10 cali. Oferowana rozdzielczość modułu 7-calowego wynosić ma 800 na 400 pikseli, a ilość wyświetlanych kolorów to około 16 mln. Wyświetlacz ma zintegrowany panel dotykowy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1