reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 02 marca 2017

Fajny, mały konwerter o super odpowiedzi czasowej

Nowoczesna architektura Hi-SAT COT sprawiła, że ten konwerter cechuje się świetną odpowiednią czasową, co wpływa nie tylko na jego efektywność, ale też jakość pracy i mniejszą liczbę komponentów potrzebnych do pracy.
XC9273 od Torex Semiconductor to obniżający napięcie konwerter DC/DC, który oparty ma być na autorskiej architekturze producenta Hi-SAT COT. Jest to unowocześnia wersja architektury typu ‘ciągłej gotowości’ („Constant On-Time”), za sprawą której układ zyskuje ekstremalnie dobrą odpowiedź czasową, jak zapewnia producent, a dodatkowo także zyskuje na efektywności.

Nowy konwerter, za sprawą nowej architektury, ma także małe wymagania co do komponentów dodatkowych. Jak podaje producent, do pracy wymaga jedynie kondensatora ceramicznego o pojemności 47 uF po stronie wyjściowej. Wiele konkurencyjnych układów wymaga stosowania kilku kondensatorów, by uzyskać podobny efekt, jak czytamy w notatce producenta.

Dzięki nowej architekturze zmniejszeniu ulegają fluktuacje częstotliwości przy zmiennym obciążeniu, w przeciwieństwie do tradycyjnych układów COT. Napięcie wejściowe powinno się znaleźć w zakresie od 2.7 do 5.5 V, zaś wyjściowe może być ustalane dowolnie, od 0.8 V, z wykorzystaniem zewnętrznych rezystorów.

Napięcie wyjściowe można też ustalać dynamicznie, z wykorzystaniem zewnętrznego przetwornika DAC. Częstotliwość pracy może być ustalona na wartość od 1.2 do 3 MHz. Na uwagę zasługuje także wydajność prądowa, jaką ten układ jest w stanie udźwignąć: 3 A.

Tryb pracy można zmieniać za pomocą dodatkowych wprowadzeń. Nie zabrakło tu również funkcji zabezpieczających i dodatkowych, w tym soft-start i wyprowadzenie Power-Good. Całość udało się zmieścić w niewielkiej obudowie QFN0404, o wymiarach 4 na 4 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1