reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 02 marca 2017

Jednokierunkowa ochrona ESD w malutkim opakowaniu

Nowe komponenty ochronne od Littelfuse nie zajmą wiele miejsca, a mogą zapewnić bezpieczeństwo przed wyładowaniami ESD nawet do 30 kV, mogąc jednocześnie pracować z częstotliwościami do 5 GHz.
Firma Littelfuse zaprezentowała swoją nową serię miniaturowych ochronników, oznaczoną jako SP3145. Są to komponenty typu TVS, które są w stanie wytrzymać wiele wyładowań ESD, skutecznie chroniąc elektronikę.

Komponenty te jak zapewnia producent, są odporne na zużycie i degradacje, nawet po kilkukrotnym wystąpieniu takich zjawisk. Cechować je ma także niska pojemność, wynosząca zaledwie 0.35 pF.

Dzięki temu, elementy te mogą być wykorzystywane w superszybkich interfejsach, mogąc pracować z częstotliwościami dochodzącymi do 5 GHz. Nowe ochronniki wchodzące w skład tej serii (SP1043 i SP1044) zbudowane zostały w oparciu o autorską, lawinową technologię, pozwalającą na tak wysoki stopień ochrony.

Komponenty te są w stanie wytrzymywać wyładowania do 12 lub 30 kV (odpowiednio dla wspomnianych wyżej komponentów), bez utraty na wydajności czy parametrach. Zamknięte zostały w miniaturowej obudowie 01005, dzięki czemu komponenty te nie wpłyną znacząco na ilość zajmowanego miejsca na płytce PCB.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2