reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 15 lutego 2017

Czujniki optyczne z niwelacją światła otoczenia

Nowe sensory optyczne odporne są na działanie silnego światła otoczenia, pozwalając na dokładne pomiary. Miłym dodatkiem jest też funkcja samo-kalibracji, pozwalająca wydłużyć czas życia sensora.
Firma TT Electronics zaprezentowała swoje nowe optyczne czujniki odblaskowe („Reflective”), mające zapewniać bardzo dobrą czułość i precyzję w wykrywaniu obecności obiektów i krawędzi. Oznaczone zostały jako OPB9000 i należeć mają do rodziny OPTEK.

Przeznaczone są do pracy w różnych aplikacjach konsumenckich i przemysłowych: drukarki, automatyka produkcyjna, systemy bezpieczeństwa, sprzęt medyczny, itd. Układ ten jest sensorem wykrywającym zmiany natężenia światła odbitego. Na wyjściu otrzymywać mamy sygnał zgodny z CMOS. Czułość jest programowalna, podobnie jak polaryzacja wyjścia.

Układ ten posiadać ma wbudowaną ciekawą funkcję, która wykrywa i niweluje wpływ światła otoczenia, co pozwala zwiększyć niezawodność pomiarową. Niwelacja wpływu światła otoczenia ma działać do 25 kilolux.

Jest tu również wbudowana funkcja samo-kalibracji, co pozwala zwiększyć niezawodność sensora i wydłuży jego czas pracy (np. ze względu na starzenie się i osłabianie elementów LED, mogących wpływać na pomiar), jak podaje producent.

Sensor ten ma pomóc także w redukcji zajmowanego miejsca na płytce PCB nawet o 80% w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych, jak czytamy w notatce produktowej. Komponent zamknięto w wymiarach: 4 na 2.2 n1 1.5 mm. Dostępny jest w wersji SMD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2