reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 09 lutego 2017

Dokładny monitor wielu ogniw

Nowy monitor akumulatorów od Linear Technology to wysoce dokładna, konfigurowalna i prosta w zastosowaniu jednostka. Jest w stanie mierzyć wiele parametrów pracy ogniw, zarówno w trybie ładowania, jak i rozładowania.
Firma Linear Technology zaprezentowała swój nowy układ oznaczony symbolem LTC2944. Jest to monitor akumulatorów trakcyjnych, cechujący się wysoką dokładnością. Odchyłka pomiarowa nie powinna przekroczyć 1%.

Do mierzonych wartości zaliczyć można: parametry ładowania, napięcie, prąd i temperaturę pracy pojedynczych ogniw w baterii. Pomiary napięcia wykonywane mają być w szerokim zakresie: od 3.6 do nawet 60 V.

Do pracy nie wymaga również stosowania dodatkowych układów tłumaczących poziomy napięciowe, co pozwala uprościć budowę gotowej aplikacji, a tym samym zmniejszyć zużycie energii i zwiększyć dokładność całości. Układ ma pracować w pojazdach elektrycznych różnego typu, od tych większych, poprzez średnie jak wózki golfowe, do tych jeszcze mniejszych, jak e-rowery, skutery, itd.

Monitor pracować może w dwóch trybach, zależnie od stanu pracy akumulatorów: rozładowania i ładowania. Układ posiadać ma także wbudowany preskaler. Pomiar prądu odbywać się ma za pomocą zewnętrznego rezystora.

Komunikacja odbywać się ma za pomocą interfejsu I2C/SMBus. Większość parametrów pracy monitora jest konfigurowalna za pośrednictwem wspomnianego interfejsu. Układ dostępny ma być w obudowie DFN o wymiarach 3 na 3 mm. Ceny zaczynać się mają od 2.85 USD przy zamówieniach na 1000 sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-1