reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 06 lutego 2017

Wielowidmowe sensory z filtrem krzemowym

Nowe, małe scalone sensory optyczne są w stanie mierzyć światło jednocześnie w sześciu widmach. Jest to możliwe dzięki innowacyjnej budowie filtra, który został wbudowany w strukturę CMOS.
Firma AMS AG (Austria) rozpoczęła masową produkcję swoich nowych sensorów optycznych, oznaczonych symbolami: AS7262 oraz AS7263. Komponenty te są przeznaczone do pracy odpowiednio: ze światłem widzialnym i podczerwonym.

W układach tych znaleźć można 6-kanałowy element pomiarowy. Zbudowany został w oparciu o zintegrowany filtr, stworzony bezpośrednio na krzemowej strukturze komponentów. Taka integracja, w strukturze CMOS, ma nieść ze sobą kilka istotnych zalet, jak zapewnia producent.

Wśród nich wymienić można: stabilność czasową i temperaturową, jak również niższy koszt produkcji oraz znacznie mniejszy rozmiar, w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych. Dzięki temu zabiegowi, sensory te można uznać za wielowidmowe, gdyż mogą mierzyć siłę światła (odbitego) w kilku widmach jednocześnie.

Zależnie od wybranego modelu, mierzyć możemy w zakresie światła widzialnego: 450, 500, 550, 570, 600 i 650 nm; zaś w przypadku pomiaru w zakresie bliskiej podczerwieni, poszczególne widma odpowiadają długości fali: 610, 680, 730, 760 i 810 nm.

Dane można odczytywać za pomocą interfejsu I2C lub UART. Oba sensory wyposażono także w sterownik diod LED i elektroniczną przysłonę. Mogą być wykorzystywane w wielu zastosowaniach, min. do identyfikacji produktów, analizowaniu składu, w przemyśle żywieniowym, itd. Ceny zaczynać się mają od 4 USD przy zamówieniach na 1000 sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2