reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Technologie | 02 lutego 2017

Wysoce zintegrowany 16-bitowy MCU z wbudowanym RTC

Nowy , wysoce zintegrowany mikrokontroler od Seiko Epson posiada nowoczesne funkcje, które dbają o korygowanie częstotliwości pracy wbudowanego kwarcu, a także zegara RTC, dla zapewniania najwyższej dokładności.

Firma Seiko Epson wprowadziła na rynek (na razie w formie próbek) swój nowy, wysoce zintegrowany układ mikrokontrolera 16-bitowego, z wbudowaną pamięcią Flash 128 kB, kwarcem, a także bardzo dokładnym układem RTC, z wbudowaną funkcją kompensacji temperaturowej. Mikrokontroler oznaczony został jako S7C17M11. Wbudowany kwarc wzbogacony został o nowoczesne funkcje, które wykrywają i korygują częstotliwość, jeśli zmieniła się ona w wyniku zmian temperatury. W temperaturach od 0 do 50 stopni, odchylenie zegara nie powinno przekroczyć 10 sekund na miesiąc. W przypadku szerszego zakresu, od -40 do 85 stopni Celsjusza, odchylenie to może nieco wzrosnąć, lecz nie bardziej niż 26 sekund. Funkcje te dbają o te korekcje samodzielnie, więc projekt jest zwolniony z konieczności dbania o te kwestie, co pozwoli na sprawniejsze opracowywanie gotowych aplikacji. W strukturze mikrokontrolera znaleźć będzie można też więcej wbudowanych elementów, w tym min.:
  • pamięć Flash,
  • przetwornik ADC 12-bitowy,
  • sterownik LCD
Pobór prądu przez jednostkę RTC wynosić ma zaledwie 2.25 uA. Układ udało się zamknąć w niewielkiej obudowie o wymiarach 16 na 16 mm.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2019 20:13 V13.3.22-1