reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PIXABAY Technologie | 31 stycznia 2017

Satelitarny system IoT dla motoryzacji wspomoże zarządzanie flotą

Nowy system Viasat ma wspomóc przemysł motoryzacyjny, dostarczając informacji o pojeździe, jego stanie i lokalizacji. System ten pomoże też w zarządzaniu flotą pojazdów, w zakresie ubezpieczeń, wypożyczania, itd.

Firma Viasat, związana z łącznością satelitarną, zapowiedziała chęć wprowadzenia usług związanych z IoT dla sektoru motoryzacyjnego. Mowa tu o takich usługach jak zarządzanie flotą, bezpieczeństwo, funkcje telematyczne, itd. Usługi te mają być wspierane przez Orange, które dostarczyć ma 350 tysięcy kart SIM i zaoferować łączność w zakresie IoT, w kwestii wysyłania i odbierania danych, ale także obsługi SMS i połączeń głosowych. W tym celu wykorzystana ma być usługa Datavenue. Mozliwości te mają być wykorzystywane przez urządzanie telematyczne firmy Viasat, które wzbogacone zostaną dodatkowo o funkcje satelitarne (w tym komunikacji). Wszystko to ma zapewnić bardzo duże możliwości dla szeroko pojętego sektora motoryzacyjnego.
„Wybór firmy Orange podyktowany został zasięgiem, jaki oferuje firma na terenie Europy (głównie UE), a także innych krajów. Dodatkowym atutem jest małe zróżnicowanie cenowe w różnych krajach” - wiceprezydent i CFO w firmie Viasat.
Firma Viasat ma mieć też wgląd w platformę zarządzania IoT, co pozwoli firmie na wprowadzenie możliwości samodzielnego zarządzania swoimi końcówkami (kartami SIM), w zakresie aktywacji, dezaktywacji, uaktualniania kart, ustawianie alarmów przekroczenia transferu danych, itd. Takie możliwości ma mieć każdy użytkownik, zainteresowany rozwiązaniami firmy Viasat. Możliwości ma być oczywiście całkiem sporo. Firma Viasat chce pokryć jak największy obszar działania i zapotrzebowania, będąc w stanie dotrzeć do wielu różnych regionów Europy i nie tylko. Zasięg ma być globalny. Stąd też tak duża liczba potrzebnych kart SIM. System ten ma nie tylko działać na korzyść firm zarządzających, ale ma także wspomagać kierowcę, dostarczając stosownych informacji. Oferta ta kierowana jest także do firm ubezpieczeniowych, chcących mieć wgląd w stan i lokalizację pojazdu, gdy wymaga tego dany sektor działalności. Przykładem może być brytyjska firma Adrian Flux, która jako pierwsza w UK wprowadziła możliwość ubezpieczania pojazdów jeżdżących autonomicznie. Firma ta jest zainteresowana tą usługą i tego typu technologiami. Ma to także pomóc w sprawniejszym niwelowaniu fałszywych zgłoszeń w celu wyłudzenia ubezpieczenia. Warto też wspomnieć, że usługą firmy Orange (Datavenue) są zainteresowani także inni producenci. W tej chwili w Europie wprowadza się system/usługę Hertz, związaną z obsługą floty na potrzeby wypożyczalni samochodów. Pozwoli ona na zarządzanie flotą, śledzenie pojazdu, itd.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 27 2020 12:33 V18.4.17-1