reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 26 stycznia 2017

Wydajne GPU dla budżetowych urządzeń

Nowe, tańsze GPU od Imagination Technologies oferować mają wysoką wydajność, posiadają zwiększoną moc, wsparcie dla nowoczesnych API, itp. Znaleźć ma miejsce w tańszych smartfonach, oraz systemach motoryzacyjnych.
Firma Imagination Technologies przedstawiła swoją nową serię jednostek GPU z rodziny PowerVR, oznaczoną jako Series8XE Plus. Mają być to komponenty adresowane do urządzeń średniej i niższej półki cenowej.

Nie są to jednak układy słabe, gdyż jak zapewnia producent, oferują wysoką wydajność. Mogą bez problemu obsługiwać nawet nowoczesne gry mobilne, ale też świetnie poradzą sobie z innymi zadaniami, np. bardziej skomplikowanymi obliczeniami.

Nowa seria jednostek GPU ma znaleźć zastosowanie we wspomnianych smartfonach ze średniej półki cenowej, jak również w set-top box’ach, systemach motoryzacyjnych informacyjno-rozrywkowych, itd.

Na dany układ GPU składać się mają trzy rdzenie główne oraz dwurdzeniowe, co pozwolić ma też na łatwiejsze dostosowanie się do wymogów danej aplikacji, jeśli chodzi o sposób odświeżania na pojedynczy takt: jeden lub osiem pikseli na takt. Rdzenie te to: GE8320, GE8325 i GE8340.

Nowe GPU posiadać mają zwiększoną moc obliczeniową (GFLOPS). Pozwalać to ma na płynną pracę z rozdzielczością 1080p, a możliwością skalowania do 4K. Wspierać ma też nowoczesne API i funkcje; w tym OpenVX 1.1 i OpenCL 1.2.

Producent dostarcza wraz z układami kompletny zestaw SDK oraz DOK.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 05 2018 15:01 V11.10.4-1