reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 26 stycznia 2017

Małostratne miniaturowe cewki na 2.6 A

Nowe cewki od TDK cechują się innowacyjnym rdzeniem i bardzo niską wartością DCR, co sprawia, że są to komponenty wydajne i małostratne. Są w stanie podnieść efektywność zasilacza o około 1%.
Firma TDK wprowadziła na rynek nowe cewki, cechujące się bardzo niską rezystancją DCR, która wynosić ma zaledwie 62 mΩ. Ma to być wartość o nawet 30% mniejsza od innych komponentów tego typu.

Nowe cewki oznaczone zostały symbolem TFM160808ALC. Mają to być komponenty cechujące się bardzo małymi stratami i możliwością pracy z dużymi prądami. Producent podaje, że te niewielkie cewki powinny poradzić sobie podczas pracy z prądem o natężeniu do 2.6 A.

Niski poziom strat wynika między innymi ze wspomnianego DCR, ale także z zastosowania nowo opracowanego rdzenia. Wszystko to pozwoliło na znaczne podniesienie wydajności tych małych komponentów.

Cewki bowiem zamknięto w niewielkich obudowach SMD o wymiarach: 1.6 na 0.8 mm. Oferowana indukcyjność wynosić ma 0.47 uH. Jak podaje producent, te niewielkie cewki, zastosowane w układach zasilania DC/DC są w stanie podnieść efektywność gotowej aplikacji o 1%.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2