reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 stycznia 2017

Moduł NFC jako proste rozszerzenie dla aplikacji

Nowy moduł MikroElekroniki pozwoli na szybsze prototypowanie i budowanie gotowych aplikacji. Dzięki niemu w prosty sposób, sprzętowy i programowy, będziemy mogli rozwinąć aplikację o możliwość korzystania z NFC.
MikroElektronika zaprezentowała swój nowy, niewielki moduł rozszerzający dla wielu aplikacji, wprowadzający możliwość korzystania z interfejsu NFC. Moduł mikro-Bus oznaczony został jako NFC Click, a jego wykorzystanie ma być bardzo proste.

Sercem modułu jest niewielki układ kontrolera NFC od NXP: PN7120. Moduł ten może być zainstalowany w wielu różnych aplikacjach i urządzeniach, zarówno stacjonarnych jak i przenośnych, rozszerzając ich możliwości. Mogą to być urządzenia noszone, urządzenia IoT, elementy systemu smart-home, itd.

NFC Click wspierać ma takie funkcje jak parowanie, personalizowanie, obsługa użytkownika, funkcje sterowania, itd. Pozwalać ma na emulowanie systemu kart, tryby odczytu/zapisu danych, połączenie Peer-to-Peer, itp. Może służyć jako pomoc w prototypowaniu, jak również w gotowych urządzeniach.

Wykorzystanie programowe również ma być proste, dzięki wsparciu Hexiwear. Producent udostępnia też dedykowane Hexiwear SDK, wraz z kompletem sterowników. Moduł ma być także kompatybilny z innymi płytkami deweloperskimi, jak np. NXP Freedom. Płytka komunikuje się poprzez interfejs mikroBUS I2C, zgodnie z protokołem NCI 1.0.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1