reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 10 stycznia 2017

Wysoce liniowe przełączniki RF

Nowe przełączniki od Infineon są kompaktowymi i bardzo wydajnymi komponentami, które mogą pomóc w podniesieniu przepustowości aplikacji nawet o 40%, związanych z nowoczesnymi sieciami komórkowymi.
Firma Infineon Technologies wprowadza na rynek swoje nowe przełączniki RF, mające się cechować ultra-wysoką liniowością, jak zapewnia producent. Przeznaczone są do aplikacji Rx/Tx, związanych z sieciami komórkowymi. Mowa tu o gotowych urządzeniach 3G/4G, IoT, czy też stacjach.

Przełączniki te oznaczono symbolem ogólnym: BGS1xPN10. W ofercie można będzie spotkać komponenty:
  • BGS12PN10 (SPDT) – do pracy w zakresie: 0.5 to 6.0 GHz,
  • BGS13PN10 (SP3T) – do pracy w zakresie: 0.4 to 4.0 GHz,
  • BGS14PN10 (SP4T) – do pracy w zakresie: 0.4 to 4.0 GHz.


To co ma je wyróżniać to ich wspomniana świetna liniowość: 75 dBm IP3. Warto wspomnieć, że liniowość ta jest bardzo istotna w aplikacjach sieci komórkowych. Dla przykładu, zysk 3 dBm może się przekładać na 40% poprawę w oferowanej przepustowości. Bez problemu radzą sobie także z większą mocą: 38 dBm. Są przy tym też bardzo czułe i nie powinny wpływać na harmoniczność w układzie.

Zoptymalizowane zostały do pracy z technikami agregacji danych: UL-CA, HPUE, SV-LTE, także z uwzględnieniem krytycznych kombinacji pasm: UL-CA: B1 + B3 and B2+B4; DL-CA: B4 + B12; SV-LTE: B5 + B13.

Dodatkową ich zaletą ma być rozmiar. W porównaniu do podobnych komponentów, o zbliżonych parametrach, propozycja Infineon jest o 50% mniejsza. Co przekładać się ma na mniejsze, bardziej kompaktowe aplikacje. Oferta tych przełączników ma być przy tym elastyczna i skalowalna.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1