reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 09 stycznia 2017

PROFET+2 – zaawansowane tranzystory od Infineon

Nowe zaawansowane układy tranzystora są niezwykle wydajnymi elementami, a przy tym zaawansowanymi, posiadając wiele ciekawych funkcji. Dzięki temu spełniają najnowsze wymagania, stawiane aplikacjom akumulatorowym.
Firma Infineon zaprezentowała swoje nowe tranzystory z linii PROFET+2. W rodzinie tej znajdziemy układy jedno-, dwu- i czterokanałowe. Mają się cechować świetną wydajnością energetyczną, co połączono ze zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię, a ponadto świetną czułością pomiaru prądu (kILIS), bardzo dobrymi parametrami rozruchowymi i szybkim przełączaniem, bez wpływu na EMC.

Zaprojektowano je głównie z myślą o aplikacjach akumulatorowych. Spełniają wiele surowych wymagań stawianym aplikacjom tego typu. Wynika to między innymi z wbudowanej tu funkcji ReverSave, zainstalowanej pierwszy raz w tego typu komponentach. Znajdą swoje miejsce także w układach zasilania i sterowania różnymi podzespołami, np. motoryzacyjnymi (lampy LED, ogrzewanie, itp.).

Jak zapewnia producent, zużycie prądu na potrzeby własne udało się zredukować o 50%. Dokładność funkcji kILIS wynosić ma do 5%. Na uwagę ma zwracać także niska wartość rezystancji Rds(ON), która zaczynać się ma od wartości 8 mΩ, dla komponentów mniejszych mocy.

Tranzystory te posiadają też wiele funkcji ochronnych oraz diagnostycznych, co będzie bardzo przydatne w aplikacjach do których są one dedykowane. Poradzą sobie z przeciążeniem, przegrzaniem, zwarciami czy odwrotnym podłączeniem. Pracować mają z napięciami od 3 do 28 V, zależnie od wybranego modelu, a także z obciążeniem do 8 A. Sterowanie odbywać się może z poziomów 5 V, jak również 3.3 V.

Jak zapewnia producent, są to niezwykle wydajne i zaawansowane komponenty, stanowiące kompleksowy układ tranzystora połączonego z zaawansowanymi funkcjami ochronnymi i diagnostycznymi. Wysoki stopień zintegrowania pozwala dodatkowo na budowanie aplikacji prostszych, a więc też szybciej i taniej.

Całość udało się zapakować w małą obudowę TSDSO-14.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2