reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 03 stycznia 2017

Nowe szybkie kontrolery Ethernet Multi-Gigabit wspierające przewody miedziane

Przewody i kable miedziane coraz częściej wypierane się przez światłowody. Nowe kontrolery Aquantia pokazują, że nawet technologie miedziane, są w stanie obsługiwać nowe technologie transferowe, jak Multi-Gigabit czy 10 Gigabit Ethernet.
Firma Aquantia przedstawiła nowe kontrolery Ethernet, obsługujące technologie Multi-Gigabit i Ethernet PHY. Należeć mają do klasy Enterprise. Nowe układy określono mianem AQtion: AQC107 i AQC108.

Obsługiwać mają odpowiednio: 5 i 2.5 Gigabitowy standard Ethernet, z wykorzystaniem przewodów miedzianych, pokazując tym samym, że można nadal je wykorzystywać w szybkich sieciach. Zdolne są także do pracy zgodnie ze specyfikacją 2.5/5 GBASE-T oraz NBASE-T, według standardu IEEE 802.3bz (powstałego we wrześniu 2016).

Są to komponenty kompatybilne także ze starszymi technologiami, jak 100 MbE i (1) Gigabit Ethernet. AQC107 posiadać ma też dodatkowe funkcje, pozwalające na wsparcie do 10 Gigabit Ethernet lub 10GBASE-T, z wykorzystaniem kabli miedzianych kategorii 6 (Cat6A), zgodnie ze standardem IEEE 802.3an.

Jak podaje dyrektor marketingowy Kamal Dalmia, firma chce tym samym uzupełnić lukę, pozwalając na budowę urządzeń obsługujących sieci klasy Enterprise oraz SMB, z wykorzystaniem technologii Multi-Gigabit.

Oba komponenty mają trafić na rynek w pierwszej połowie 2017 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2