reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 20 grudnia 2016

Kompleksowy moduł sensoryczny

Nowy niewielki moduł sensoryczny od ST zawiera szereg różnych czujników, zintegrowanych w formie bardzo niewielkiego modułu. Jest on wysoce elastyczny i jeszcze lepiej wspierany przez producenta, który dostarcza szereg bibliotek, pełne API, przykłady, itp.

Firma STMicroelectronics zaprezentowała niewielki, kompleksowy moduł sensoryczny, który jest w stanie komunikować się za pośrednictwem interfejsu Bluetooth LE. Do jego zalet zaliczyć można niewielkie wymiary, w stosunku do oferowanej funkcjonalności. Na płytce o wymiarach 13 na 13 mm udało się zmieścić kilka sensorów i czujników, takich jak:
  • akcelerometr,
  • żyroskop,
  • magnetometr,
  • sensor ciśnienia,
  • mikrofon MEMS.
Całość zarządzana jest przez wbudowany w moduł energooszczędny mikrokontroler STM32L4. Oznaczony został mianem „SensorTile”. Ma znaleźć zastosowanie w wielu aplikacjach, jak smart-home, IoT, urządzenia rozrywkowe, a nawet urządzenia noszone. Posiadać ma spore możliwości, co pozwala mu na pracę jako samodzielny hub sensoryczny, lub jako platforma dla rozwoju różnego rodzaju projektów. Podłączony do zasilania jest w stanie pracować samodzielnie, dostarczając dane do smartfona (do aplikacji BlueMS od ST) za pośrednictwem interfejsu Bluetooth. Opracowywanie oprogramowania ma być proste i szybkie. Producent udostępnił przystępne API, oparte na STM32Cube Hardware Abstraction Layer i różnych komponentach wspomagających, w tym STM32 Open Development Environment. System ma być ponadto w pełni kompatybilny z bibliotekami Open Software eXpansion Libraries (Open.MEMS, Open.RF, Open.AUDIO), jak również z wieloma innymi bibliotekami i projektami firm trzecich. Wraz z modułem i bibliotekami projektanci otrzymują szereg przykładów. W ofercie dostępna ma być dodatkowa płytka, wchodząca w skład kitu, gdzie dodatkowo znaleźć będzie można sensor wilgotności i temperatury, czytnik kart mikroSD, ładowarkę ogniw LiPo, itp. Wszystko co ma być potrzebne do samodzielnej pracy modułu. Przykładowe projekty pozwolą też w szybki sposób dostosować moduł do pracy jako element aplikacji związanej z urządzeniami noszonymi.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 02 2020 12:20 V18.13.17-2