reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© IHS Markit Rozbiórki | 28 października 2016

Koszty produkcji Google Pixel XL podobne jak u konkurencji

Koszt BOM-u smatfona Google Pixel XL wynosi 278 USD. O podobnych kwotach mówimy w przypadku iPhone’a 7 Plus oraz Galaxy S7 Edge.
Koszty produkcji urządzenia Google Pixel XL, z ekranem 5,5 cali, 32 GB NAND flash wynoszą 285,75 USD, wliczając montaż – wynika ze wstępnej analizy przeprowadzonej przez firmę IHS Markit. Cena sprzedaży (bez dopłat) to 769 USD. Stosunek kosztów do ceny sprzedaży smartfona Google jest więc podobny, jak u Apple czy Samsunga.- Łączne koszty BOM dla Google Pixel XL są podobne do kosztów, jakie ponoszą konkurenci, ponieważ baza dostawców i specyfikacje są bardzo podobne, niezależnie do tego, czy jest to iPhone, smartfon z serii Galaxy, czy też Google Pixel XL – mówi Andrew Rassweiler z IHS Markit. - Wyraźnie widać, że Pixel celuje w tę samą grupę odbiorców flagowych smartfonów z najwyższej półki firm Apple czy Samsung – dodaje Rassweiler.
Źródło: © IHS Markit

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 09:32 V9.5.1-2