reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz wolczyk dreamstime.com Technologie | 18 października 2016

Samsung rusza z produkcją w 10 nm

Samsung Electronics, jako pierwsza firma z branży, uruchomił masową produkcję układów SoC w technologii 10 nm FinFET- poinformowała wczoraj południowokoreańska spółka.
Produkcja w 10 nm z zastosowaniem tranzystorów 3D umożliwia zwiększenie gęstości upakowania tranzystorów o 30%, 40% zmniejszenie zapotrzebowania na energię lub wydajność lepszą o 30% w porównaniu do chipów wytwarzanych w technologii 14 nm – poinformował Samsung.

Układy SoC wyprodukowane w technologii 10 nm pojawią się w gotowych produktach dostępnych na rynku od początku 2017 roku.

Samsung, po wprowadzeniu pierwszej generacji układów wykonanych w technologii 10 nm (10LPE Low Power Early) zamierza wprowadzić kolejną generację o poprawionej wydajności – 10LPP (Low Power Plus) - w drugiej połowie 2017 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2