reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 października 2016

Ładny strumień świetlny z modułu o małej grubości

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych soczewek Stellar, nowe moduły świetlne LED są w stanie samodzielnie generować ładnie uformowane światło o dużej sile, bez konieczności stosowania dużych, grubych soczewek.
Firma Plessey wprowadziła na rynek nową serię modułów LED, mogących dostarczać silne światło o natężeniu dochodzącym do nawet 3000 lumenów. Diody te zaprojektowano z myślą o precyzyjnym formowaniu strumienia świetlnego, dostarczając światło wysokiej jakości.

W typowych rozwiązaniach do osiągnięcia podobnego równomiernego światła potrzeba użyć grubych soczewek. Dzięki zastosowaniu specjalnych (przełomowych, jak podaje producent) soczewek formujących od Stellar, modelowanie światła stało się możliwe, zachowując grubość modułu wynoszącą niecałe 6 mm. Nie ma tutaj konieczności stosowania dodatkowych soczewek.

Zastosowanie technologii GaN-on-Si przy budowie emiterów LED pozwoliła na osiągnięcie wysokiej wydajności. Moc 300 lumenów udało się osiągnąć z modułu o średnicy 82 mm. Zastosowaniem może być oświetlenie architektoniczne.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1