reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 października 2016

Ciekawy pulsoksymetryczny sensor 2 w 1

Nowy niewielki sensor przeznaczony jest do pomiaru parametrów krwi. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii optoelektroniczne jest układem dokładnym, 2 w 1.
Firma ILS (Intelligent LED Solutions) zaprezentowała ciekawy sensor w postaci niewielkiego układu scalonego. Określony został mianem BioMon. Opracowany został przez firmę Osram i wykorzystuje nowoczesne, zaawansowane technologie optoelektroniczne.

Sensor ten jest dzięki temu układem 2 w 1, tzn jest w stanie mierzyć tętno oraz poziom nasycenia tlenem. Wykorzystuje się tu światło zielone i czerwone, które odbite trafia do czujnika, który z kolei analizuje je by określić parametry krwi.

Znaleźć ma zastosowanie głównie w sprzęcie noszonym na nadgarstkach. Służyć ma w sprzęcie medycznym oraz w urządzeniach fitness. Sam komponent udało się zamknąć w obudowie o wymiarach 4.7 na 2.5 na 0.9 mm.

Dostępny ma być w trzech wariantach. Każdy z nich jest dostępny razem z układem referencyjnym, co ma pomóc we wczesnym etapie opracowywania rozwiązań i prototypowania.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1