reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 14 października 2016

Transmiter energii zgodny z Qi o mocy 15 W

Nowy transmiter od Toshiby, zdolny przesyłać moc do 15 W pozwoli budować ładowarki bezprzewodowe, zdolne ładować urządzenia tak samo sprawnie, jak te przewodowe.
Firma Toshiba Storage & Electronic Devices Solution wprowadziła na rynek certyfikowany przez Qi nowy transmiter energii przesyłanej bezprzewodowo o mocy do 15 W. Zgodny jest z wersją Qi 1.2 EPP („Extended Power Profile”), opracowanej przez WPC jako standard dla ładowarek bezprzewodowych.

Układ oznaczony został symbolem TC7718FTG. Wykorzystywać on ma proces CD-0.13 um, zapewniający nie tylko małe gabaryty komponentu, ale też możliwie najwyższą wydajność. W strukturze tego komponentu wbudowano także sterownik dla pełnego mostka (kompatybilny też z pół-mostkiem), a ponadto filtr dolnoprzepustowy i regulator LDO, dający napięcie 3.3 V.

Napięcie pracy zawierać się ma w przedziale od 4.5 do 25 V, a częstotliwość pracy od 110 kHz do 205 kHz. Optymalny format dla cewki nadawczej to MP-A2. Jego wybór jest nieprzypadkowy. Zapewniać ma to możliwie najprostszy schemat aplikacji.

Układ ma być kompatybilny z wieloma różnymi ładowarkami, zarówno tymi odbierającymi moc 5 W (np. TC7764WBG), jak i 10 W (np. TC7765WBG). Najwięcej jednak zyskamy przy współpracy z dedykowanym odbiornikiem, zdolnym odbierać moc 15 W (np. TC7766WBG).

Wsparcie dla stosunkowo dużej mocy 15 W pozwoli na równie szybkie ładowanie urządzeń przenośnych i noszonych, tak jak w przypadku ładowarek przewodowych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1