reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NXP Technologie | 14 października 2016

Przyszłość według NXP

Przy okazji ubiegłotygodniowego EMEA Smarter World Tour, mogliśmy dowiedzieć się na czym w najbliższym czasie skupi się NXP.
EMEA Smarter World Tour to cykl spotkań, w których szczególną atrakcją jest 36-tonowa, rozkładana hydraulicznie ciężarówka, odwiedzająca 86 europejskich miast. Po rozłożeniu, wnętrze ciężarówki ma powierzchnię 80m2, którą wykorzystano na prezentację 150 przykładów aplikacji z zastosowaniem technologii NXP.


© ICP Group / NXP

Spotkanie w Warszawie otwierało wystąpienie Stefana Dosch, kierującego sprzedażą w regionie EMEA. Prezentacja wskazywała na trzy zasadnicze kierunki rozwoju, o największym potencjale rynkowym, na których NXP skupi się w najbliższej przyszłości: inteligentnych samochodach, bezpieczeństwie i prywatności oraz połączonych z siecią, inteligentnych aplikacjach.

W segmencie motoryzacyjnym NXP będzie dostarczać zaawansowane systemy wsparcia kierowcy (ADAS), takie jak wspierające bezpieczeństwo radary pokładowe, V2X (tj. systemy komunikujące się z otoczeniem, przesyłające informacje do oraz z samochodu, inaczej vehicle-to-everything) czy systemy wizyjne. Firma rozwijać będzie też systemy rozrywki i informacji pokładowej, systemy transmisji danych na pokładzie pojazdu oraz systemu zabezpieczeń samochodowych.


© NXP

Na rynku zabezpieczeń i prywatności, technologie NXP będą wspierać takie aplikacje jak transakcje mobilne, systemy administracji publicznej (tj. rynek e-government), inteligentne karty bankowe, systemy identyfikacji użytkowników oraz systemy zabezpieczające.

Największa rodzina zastosowań to podłączone, inteligentne aplikacje, obejmująca zarówno urządzenia konsumencie jak i przemysłowe. W pierwszej grupie można wymienić interfejsy o szybkim czasie reakcji, RF dla smartfonów czy osobiste urządzenia medyczne i fitness. Druga grupa to między innymi aplikacje inteligentnego domu, inteligentnych miast i systemów energetycznych, komunikacja M2M, systemy logistyczne czy sieci generacji 4.5G/5G.


© ICP Group / NXP


O NXP

Po fuzji z Freescale, NXP osiąga roczne obroty na poziomie blisko 10 mld USD, co daje mu pod względem sprzedaży 5 miejsce wśród producentów półprzewodników na świecie (wyłączając rynek pamięci). Koncern zatrudnia 44.000 pracowników, posiada 13 zakładów produkcyjnych i przeszło 9.000 patentów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2