reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 12 października 2016

Większe możliwości CAN dzięki nowym kontrolerom

Nowe kontrolery zintegrowane od Digital Core Desing stworzone zostały z myślą o wsparciu najnowszych standardów protokołu CAN, niwelując ograniczenia stawiane przez klasyczne wersje tego interfejsu.
DCAN FD od Digital Core Design to samodzielny kontroler magistrali CAN, szeroko wykorzystywanej w aplikacjach przemysłowych i motoryzacyjnych. Kontroler ten ma wspierać specyfikację Bosch 2.0b oraz CAN-FD („flexible data-rate”), zgodnie z wymaganiami ISO 11898-1:2015.

Nowy kontroler ma sprostać wymaganiom, jakie stawiają projektanci systemów motoryzacyjnych. Chodzi między innymi o pracę z większą przepustowością sieci CAN, między innymi poprzez rosnącą liczbę sensorów i koniecznością zbierania coraz to większej ilości coraz większych danych.

Nowe protokoły, wspierane przez opisywany kontroler, mają pokonywać ograniczenia dla klasycznego standardu CAN, w tym ograniczenie przepustowości, lub wielkości paczek danych. Większa elastyczność pozwoli na zwiększenie przepustowości, podczas gdy tylko jeden z węzłów będzie transmitował. Oczywiście nadal będzie konieczność wykonywania resynchronizacji za pomocą ACK.

Rdzeń posiadać ma odpowiednie wsparcie dla interfejsów CPU (dla konfiguracji 8, 16 lub 32-bitowej długości pakietów danych), z wsparciem dla schematów adresowych „small-endian” i „big-endian”. Jest tu też obsługa FIFO, dla obsługi sprawniejszej komunikacji.

Kontroler ten opisany został na poziomie RTL, co ma pozwolić na jego łatwiejsza i wygodniejszą integrację z układami FPGA i ASIC.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2