reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 12 października 2016

Duży krok dla FPGA Intela – nowa generacja Stratix

Intel rozpoczął udostępnianie próbek swoich najnowszych, super wydajnych układów FPGA Stratix. Są one gęstsze, bardziej wydajne, a przy tym energooszczędniejsze. Wszystko to dzięki najnowszym technologiom, np. procesowi 14 nm.

Intel ogłosił, że dostępne są już próbki ich nowych układów FPGA: Stratix 10. Układy te zbudowano w oparciu o nowe technologie, wśród których wyróżnić można dwie najważniejsze, wpływające na budowę tych układów. Pokazane zostały one po raz pierwszy na Intel Developers Forum 2016, odbywające się w San Francisco. Nowe układy FPGA Intela wykorzystują technologię procesu „Tri-Gate” 14 nm, co połączono z nową architekturą zwaną HyperFlex. Jak zapewnia producent, mają to być komponenty wprowadzające największe innowacje w FPGA w ciągu ostatniej dekady. Wśród zmian działających na korzyść nowej generacji, w stosunku do poprzedniej (V), mamy znaleźć:
  • 2-krotnie większa wydajność rdzenia,
  • 5-krotnie większa gęstość,
  • o 70% mniejsze zużycie energii.
Wydajność obliczeniowa (dla obliczeń zmiennoprzecinkowych o pojedynczej precyzji w DSP) szacowana jest na 10 TFLOPS, a przepustowość pamięciowa nawet 1 Tbps (do wbudowanej pamięci HBM2). W strukturze układu zintegrowano również 64-bitowy procesor Cortex-A53. Dzięki swojej wysokiej wydajności, układy te mogą pracować w najbardziej wymagających aplikacjach, wspierając jednostki sprzętowe w wykonywaniu indywidualnych zadań, a jednocześnie samodzielnie wykonywać wysoce wydajne operacje sieciowe.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 28 2020 10:59 V18.6.7-1