reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 07 października 2016

Sensor obrazu FullHD dla endoskopów

Nowy sensor CMOS ma stanowić przewagę nad CCD, pod względem cenowym. Oferować ma przy tym dobry obraz w rozdzielczości 2 MP. Całość zapakowano w niewielką obudowę, która zmieści się spokojnie do endoskopów i nie tylko.
Firma FRAMOS stworzyła sensor obrazowy CMOS, z myślą o zastosowaniu go w aplikacjach medycznych, takich jak endoskopy. Ma pomóc w wykonywaniu diagnostyki, dzięki możliwości przekazywania obrazu Full-HD w dobrej jakości.

Nowy sensor, oznaczony jako FRA0261 ma przekazywać obraz o rozdzielczości 2 Mpx. Zbudowano go w oparciu o technologię CMOS-BSI. Obraz może być przechwytywany z prędkością 60 FPS.

Rozmiar pojedynczego piksela ma mieć 1.4 na 1.4 um. Zastosowanie interfejsu 2 lub 4 przewodowego MIPI sprzyjać ma budowie niewielkich aplikacji, poprzez ograniczenie ilości przewodów. Dostępny ma być w obudowie CSP o wymiarach 4.1 na 3.9 mm.

Już niedługo na rynku pojawić się ma siostrzany układ, oznaczony jako FRA0100. Ten z kolei sensor będzie cechował się mniejszą rozdzielczością, lecz on sam również będzie nieco mniejszy., bo dostępny ma być w obudowie CSP 3 na 3 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1