reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 28 września 2016

Zbieranie danych z sensorów i mostek w jednym rozwiązaniu dla motoryzacji

Lattice Semiconductor wprowadza nowe szybkie rozwiązania, stanowiące mostek i funkcje zbierającą dane z sensorów obrazu, nawet w rozdzielczości 4K. Wspierać ma systemy ADAS i inne, znajdujące się w nowoczesnych samochodach.
Firma Lattice Semiconductor rozszerza swoją ofertę produktów motoryzacyjnych o dwa nowe komponenty, zaprojektowane z myślą o zoptymalizowaniu rozwiązań komunikacyjnych, wspomagając systemy informacyjno-rozrykowe, ADAS, itd.

Mowa tu o komponentach ECP5 i CrossLink. Są to komponenty mające zapewniać funkcje zbierającą dane z czujników oraz stanowić mostek pomiędzy sensorami obrazu, a sekcjami odpowiedzialnymi za wyświetlanie obrazów, z wykorzystaniem dedykowanych interfejsów.

ECP5 posiadać ma zoptymalizowaną architekturę. Posiadać ma sprawną obsługę interfejsu SERDES, zapewniając wsparcie dla Open LDI, LVDS FPD-Link, eDP, PCIe oraz GigE. CrossLink ma stanowić najszybszy na świecie (jak zapewnia producent) układ mostkowy MIPI D-PHY, będąc w stanie dostarczać obraz o rozdzielczości 4K przy 12 Gbps. Wspierać ma wiele różnych kamer popularnie stosowanych, wyświetlaczy i interfejsów, takich jak: MIPI D-PHY, MIPI, CSI-2, MIPI DSI, MIPI DPI, CMOS, SubLVDS lub LVDS.

Wszystko to udało się zamknąć w kompaktowej obudowie o powierzchni 6 mm2. W środku znaleźć można także programowalne tryby uśpienia i czuwania. Na życzenie możliwe będzie też otrzymanie próbek.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2