reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 19 września 2016

Sensor czy wyświetlacz? OLED 2 w 1

Okulary wyświetlające obraz, rodem z filmów s-f już wkrótce mogą zaistnieć. Pomaga w tym nowo opracowany przezroczysty kolorowy wyświetlacz OLED, który posiadać ma też funkcję sensora obrazu.
The Fraunhofer Institute for Organic Electronics, Electron Beam oraz Plasma Technology FEP połączyło swoje siły i stworzyło niezwykły mikro-wyświetlacz OLED, który posiadać ma wbudowany sensor obrazu.

Takie dwu-kierunkowe wyświetlacze OLED mają być stosowane w nowoczesnych smart-glasses, będąc w stanie nie tylko wyświetlać obraz, ale też np. śledzić ruchy gałek ocznych/źrenic. Dzięki temu powstanie nowy sposób kontroli nad pracą takiego urządzenia, tylko z wykorzystaniem naszego oka, za pomocą jego ruchów.

Nie będzie potrzeba używania rąk by poruszać się w świecie rozszerzonej rzeczywistości, czy to na ulicy z wykorzystaniem urządzeń konsumenckich, czy też sportowych, nawet po konstrukcje przemysłowe.

Obecnie stworzony układ jest w stanie wyświetlić kolorowy obraz o rozdzielczości SVGA, tj. 800 na 600 pikseli. Ma to być rozdzielczość wystarczająca do tego, by być wykorzystywana już teraz w urządzeniach typu smart-glass, działających jako elementy rozszerzonej rzeczywistości. Warto też dodać, że wyświetlacze te są przezroczyste. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by mogły być instalowane na szkle.

Czyżby okulary, wyświetlające obrazy o tym co się dzieje przed nami, znane rodem z filmów s-f już wkrótce miały zagościć na sklepowych półkach?

Prototyp nowego wyświetlacza OLED z funkcją sensoryczną ma być pokazany na Augmented World Expo Europe, które odbędzie się w Berlinie w dniach od 18 do 19 października 2016 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1